Wybuchowe połączenie dwóch mocnych temperamentów

Książka ze sklepu www.taniaksiazka.pl  Pojednanie. Niegodziwe Rozrywki #2 K. Bromberg to romans prawniczy, w którym czytelniczki z pewnością odnajdą błyskotliwe riposty i gorące uczucia. Niespodziewane zakochanie może pokrzyżować plany bohaterów i jeśli dadzą mu szansę zmienić na zawsze ich życie.

Zatwardziały kawaler, który nie pozwoli żadnej kobiecie na zawładnięcie swoim życiem

Gdy poznajemy postać Rykera Lockharta, początkowo nic nie wskazuje na to, by był zdolny do jakichkolwiek głębszych uczuć. To niezwykle pewny siebie mężczyzna o wysokiej pozycji zawodowej. Jest znanym prawnikiem rozwodowym, który nie waha się naruszać prywatność i niszczyć reputacje ludziom dla wygrywania kolejnych spraw. Sukcesy w sądzie są dla niego o wiele ważniejsze od moralności. Sekrety takie jak zdrady, romanse, ukrywanie swoich finansów są tym z czego żyje. Ryker nie wstydzi się swoich metod pracy, nie ma wyrzutów sumienia ani rozterek etycznych z tym związanych. Uważa, że ludzie sami są sobie winni, on tylko ujawnia prawdę o ich czynach. Podobnymi zasadami kieruje się w życiu prywatnym. Nie ma oporów przed niezobowiązującym seksem z chętną kobietą. Unika poważnych związków i angażowania się emocjonalnego w relacje.

Czy istnieje kobieta, która może wedrzeć się do serca z kamienia?

Ryker poznając Vaughn Sanders jest olśniony jej urodą i inteligencją. Nie spodziewa się jednak, że ta pewna siebie, ale i tajemnicza dziewczyna wkrótce stanie się dla niego kimś więcej niż przelotną znajomością. Kiedy zarozumiały prawnik zaczyna orientować się, że niebezpiecznie zaczyna mu zależeć tej urzekającej kobiecie, przeraża go ta perspektywa. Decyduje się, by jak najszybciej położyć kres tej dziwnej dla niego fascynacji.

Vaughn dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jakim mężczyzną jest Ryker. To właśnie takich typów stara się unikać. Mimo to ulega namiętności, łamie swoje zasady i wdaje się w ten nierozważny romans. Wkrótce przekonuje się, że jej przeczucia były słuszne. Mężczyzna jednak nie tylko łamie jej serce, ale również wystawia ją na ogromne niebezpieczeństwo. Wystarczy zaledwie kilka wypowiedzianych przez niego zdań, by skierować na nią spojrzenie bezwzględnego wroga, który nie będzie wahał się skrzywdzić jej w każdy możliwy sposób.

Powieść K. Bromberg pod tytułem “Pojednanie. Niegodziwe Rozrywki #2“, to nie tylko gorący romans pełen gwałtownych namiętności i uczuć. To także książka z nutką sensacyjną, w której bohaterowie przekonują się o tym, że władza i sekst to niezwykle niebezpieczne połączenie.

Książka Racool_studio - pl.freepik.com

Kiedy myślisz, że dawne uczucie wygasło, jedno spojrzenie wystarczy by wyprowadzić cię z błędu

Kolejna książka bestsellerowej amerykańskiej pisarki Penelope Ward “Dzień, w którym powrócił“, jak i poprzednie pozycje jej autorstwa przenosi czytelniczki w świat nieposkromionych uczuć. Dawnej miłości wystarczy zaledwie mała iskra by znów zapłonąć żywym ogniem.

Powrót do miejsca pełnego bolesnych i pięknych wspomnień

Główna bohaterka powieści “Dzień, w którym powrócił” to młoda kobieta o imieniu Raven (https://www.taniaksiazka.pl/dzien-w-ktorym-powrocil-penelope-ward-p-1391318.html). Kiedy od agencji pielęgniarek, dla której otrzymuje kolejne zlecenie, jej puls gwałtownie przyspiesza. Nagły przypływ paniki powoduje nazwisko pacjenta potrzebującego całodobowej opieki. To ojciec chłopaka, który był jej pierwszą miłością i w młodości złamał jej serce. Raven wie, że powinna posłuchać głosu rozsądku, nie przyjmować tego zlecenia i zapomnieć o wszystkim. Jednak ciekawość zwycięża. Jakaś niewytłumaczalna siła ciągnie ją do pięknej willi nad oceanem.

Bohaterka postanawia przyjąć nową ofertę pracy, a następnie zrezygnować z niej po pierwszym dniu. Liczy na to, że ten sposób zaspokoi męczącą ciekawość i skończy bezowocne rozmyślania o dawnym obiekcie swoich westchnień. Przekonuje się, że w dawniej tętniący życiem dom bogatego prawnika Gunthera Mastersona, jest teraz pusty i smutny. Gavin, syn pan domu i jej dawna miłość, wyjechał za ocean zostawiając mocno postarzałego i schorowanego ojca tylko z wiernymi służącymi – gosposią i lokajem. Najbardziej ją jednak dziwi, że starszy mężczyzna nazywa ją imieniem jej matki, która dawniej dla niego pracowała jako gosposia przez wiele lat. Nie wyprowadza go z błędu, ponieważ wie, że pacjent żyje w świecie swoich wspomnień. Chce, by czuł się przy niej jak w towarzystwie przyjaciółki.

Czy złamane serce można skleić?

Kiedy Raven zaskakuje informacja o powrocie Gavina, dziewczyna nie ma dokąd uciec. Jest w pracy i ma pacjenta, którego nie może opuścić nawet, jeśli woli uniknąć spotkania z dawnym ukochanym. Nie wie, czego się spodziewać po latach rozłąki. Czy Gavin nadal jest tym samym chłopakiem? Jednego jest pewna, powody, które sprawiły, że jego matka doprowadziła do zerwania ich związku, wciąż istnieją. Ona nie przestała być dzieckiem służącej, a on ciągle posiada fortunę i rodzinne dziedzictwo.

Penelope Ward, jak mało kto, potrafi opisać sprzeczne uczucia targające bohaterami i stojące przed nimi dylematy. “Dzień, w którym powrócił” to powieść wzbudzająca żywe emocje, które udzielają się czytelnikom. Udowadnia, że dla prawdziwej miłości nie ma przeszkód nie do pokonania.

Książka Racool_studio - pl.freepik.com

Lee Child w “Zmuś mnie” zapewnia doskonałą kryminalną rozrywkę

Jack Reacher to jeden z tych bohaterów, którzy nie bawią się w subtelności ze swoimi wrogami. Strzela, rozdaje kopniaki i pakuje się w niebezpieczne sytuacje częściej niż w te pozbawione zagrożenia. Nie inaczej jest w Zmuś mnie – www.taniaksiazka.pl. Lee Child i w tej powieści zadbał o to, żeby czytelnik miał się czym ekscytować.

“Zmuś mnie” to rewelacyjna odsłona przygód Jacka Reachera!

Normalne życie nie jest dla Reachera. Nawet podróżując, nie może usiedzieć w spokoju. Wysiadając z pociągu praktycznie pośrodku niczego, trafia do położnej tam mieściny Matczyny Spoczynek, która staje się głównym miejscem wydarzeń. Natrafia on tam na Michelle Chang. Kobieta jest detektywką i prowadzi swoje śledztwo. Szuka swojego wspólnika, lecz problem tkwi w tym, że nic nie wskazuje na to, że został on porwany. Kiedy Jack Reacher wkracza do akcji, stara się połączyć wszystkie elementy, odkrywając, że Matczyny Spoczynek nie jest wcale sielankową i mało znaczącą mieściną. Kryje się tam o wiele więcej. Podejrzenia Reachera wzmagają sami mieszkańcy, którzy nie zachowują się wobec przyjezdnych przyjaźnie.

Już sam ten początkowy klimat wprawił mnie w nastrój na dobry kryminał. Zresztą sam Lee Child słynie z opowiadania wypełnionych akcją i dynamizmem historii. “Zmuś mnie” nie jest odstępstwem od normy. Wciągająca fabuła sprawia, że kartki przewraca się błyskawicznie. Child poszedł też z duchem czasu. Wprowadzając Głęboką Sieć, niekoniecznie służącą dobrym celom, dostosował się do obecnych czasów i zagrożeń mogących pojawić się w wyniku używania Internetu do realizowania złych idei. Duży plus należy się też za opis Matczynego Spoczynku i ogólnego krajobrazu mieściny i okolic. To dobra odmiana od metropolii tak chętnie wykorzystywanych w książkach i filmach akcji. Tym razem wszystko dzieje się w miejscu, które może wydawać się nieco zapomniane przez świat. Tyle że skrywa ono swoje tajemnice.

“Zmuś mnie” to Lee Child w doskonałej formie

Czy to najlepsza książka o przygodach Jacka Reachera? Dla mnie jest w ścisłej czołówce. Oczywiście to rzecz gustu. Także fani i fanki zdecydują sami. Jedno za to nie ulega wątpliwości. Jak zwykle jest to mocna powieść nasączona tym wszystkim, za co lubi się Reachera. “Zmuś mnie” to dobrze poprowadzona historia z szybkim tempem i bez przynudzania. Czyli tak, jak być powinno. Zresztą ta powieść została określona przez wydawcę jako wyjątkowa. W tym przypadku nie ma mowy o pomyłce, ponieważ taka faktycznie jest. To świetna pozycja w dorobku Lee Childa i prawdziwa gratka dla jego miłośników!

Książka Racool_studio - pl.freepik.com